Copyright 2023 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Každý rok se účastníme této mezinárodní soutěže v angličtině, ani tento rok nebyl výjimkou.

Do soutěže se zapojilo 702 škol z celého světa, takže konkurence byla veliká a angličtina na velmi vysoké úrovni. Naši studenti dosáhli skvělých výsledků, ale to není až tak důležité, ctíme totiž pravidlo: I cesta je cíl! Žijte angličtinu, neučte se ji.

Kateřina Nováková, vyučující ANJ

25. 1. 2023 (středa) - ukončení a zápis klasifikace

26. 1. 2023 (čtvrtek) - klasifikační porada

31. 1. 2023 (úterý) - vysvědčení

3. 2. 2023 (pátek) - pololetní prázdniny

V pátek 18. listopadu 2022 budou mít žáci a studenti ředitelské volno.

Naše třída 2.E se v úterý pod vedením třídní učitelky Petry Kratochvílové, která je zároveň naší učitelkou němčiny, vydala do Drážďan na vánoční trhy. Navštívili jsme Striezelmarkt - Vánočkový či Pletencový trh, který je nejstarším vánočním trhem v Německu. Nasávali jsme vánoční atmosféru krásně vyzdobeného náměstí a někteří odvážnější z nás si vyzkoušeli své znalosti němčiny v praxi. Obešli jsme všechny stánky, ochutnali speciality, jakými jsou Bratwurst, Currywurst či jiné dobroty.

Myslím si, že tyto akce přispívají k budování vztahů ve třídě a stmelení kolektivu. Byl to moc povedený výlet a návštěvu místních trhů vřele doporučuji.

František Janovský, 2. E

Kulturně jsme spolu se žáky 3. E a 4. E pojali pátek 14. října. Vydali jsme se na představení Vojna a mír do pražského divadla ABC.

Trochu jsem se obávala, jak všichni zvládnou téměř tříhodinové představení, ale byla jsem mile překvapena. Příběh lásky a zrady na pozadí napoleonských válek nás vtáhl do děje, takže nám to uteklo jako nic.

Přestože jsme měli strach, zda stihneme vlak zpět, přidali jsme se k ostatním divákům, kteří vestoje vzdávali hold aktérům představení nekonečným potleskem.

Po cestě na vlak jsem zjišťovala, jak se představení líbilo. „Bylo to nejhezčí divadlo, jaké jsem doteď viděla,” sdělila mi jedna z mých žákyň.

A já doufám, že se líbilo i všem ostatním.

Alena Vondrová, třídní učitelka 4. E

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.