• VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

  • VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

  • VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

  • VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Copyright 2024 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Začátek vyučování v novém roce 2024 je 3. 1. 2024 - středa.

Se smíšenými pocity jsme ve středu 22. 11. 2023 odjížděli navštívit osvětimský koncentrační tábor, o kterém se většina z nás dosud jen učila nebo o něm četla. Nevěděli jsme, jak na nás setkání s místem tak neblaze proslulým bude působit.

Prošli jsme si celý památník v Osvětimi a poté se autobusem vypravili také do nedaleké Březinky. Díky skvělému průvodci Lukáši Lvovi jsme se dozvěděli mnoho informací nejen o tom, jaké hrůzy se na těchto místech odehrávaly, ale také spoustu věcí o životě a historii židovského národa.

Zároveň nám dal tipy na různé filmy a knížky, ze kterých bychom se dozvěděli další zajímavosti o tomto táboře a které by nám pomohly dokreslit si obrázek o tom, jak to tu vypadalo během 2. světové války. Já osobně bych se určitě chtěla jít podívat na film Zóna zájmu, který bude mít v kinech premiéru v únoru 2024 a bude vyprávět o životě velitele KT Osvětim Rudolfu Hössovi.

Počasí nám moc nepřálo, byla zima a pošmourno a o to děsivější se nám vše jevilo. Je těžké si představit, že v takových otřesných podmínkách museli vězni přežívat, že museli každodenně bojovat o holý život a že tento boj taková spousta z nich prohrála.

Alena Vondrová, třídní 1. E

 

Během prohlídky, která měla dvě části, jsme prošli místa, v nichž se odehrávaly kruté zločiny páchané na statisících obětí. Na samém začátku jsme procházeli nechvalně známou bránou s nápisem „Arbeit macht frei“ a pokračovali jsme do zděných budov, ve kterých dříve přežívali věznění lidé. V jejich prostorech je k vidění třeba oblečení obětí, jejich osobní věci, boty nebo kufry, s kterými do Osvětimi dorazily. 

 

V druhé části prohlídky jsme se seznámili s podmínkami života v části Březinka. Zde je u zničených plynových komor postavený pomník, o jehož významu nám pověděl pan průvodce. 

Nejvíce nás zasáhl pohled na 4 tuny vlasů nebo průchod plynovou komorou a kolem pecí, kde byla těla spalována. V táboře přišlo o život asi 1,4 milionu lidí. 

Návštěva tábora byla pro všechny velmi silným zážitkem. Je nepopsatelné, k jak hrozným věcem v prostorech Osvětimi docházelo, a je důležité, aby se na ně nezapomnělo. 

  

Pavlína Krpešová, 1. E 

 

  

Díky poznávacímu zájezdu do Osvětimi a Březinky jsme mohli nahlédnout do jednoho z nejhorších období naší historie, a byť to byla jen exkurze, myslím si, že mnoho z nás se zde ani tak necítilo příliš dobře. Na druhou stranu jsme se dozvěděli mnoho nových informací a věřím, že nám to něco předalo i do budoucna. Rozhodně to byl velmi poučný výlet a vsadím se, že nikdo z nás na něj jen tak nezapomene.

Vojtěch Barcal, 4. E

Sportovně charitativní akce, která umožní studentům maturitních ročníků vyzkoušet si fyzické testy, které jsou jednou z podmínek přijetí do služebního poměru Policie České republiky. Za každé úspěšné složení fyzických testů bude generálním sponzorem složena finanční částka určená handicapované osobě.

30. 10. 2023 proběhla ve škole soutěž o nejkrásnější dýni a 31.10. 2023 Halloween. 

1. místo - 4.A

2. místo - 2.D

3. místo - 4.D 

Schůzky rodičů se konají v pátek 10. 11. 2023 od 16.00 hodin v budově školy.

 

Máte-li zájem dozvědět se o naší škole více, můžete nás navštívit v pátek
3. listopadu a v sobotu 4. listopadu na výstavě Techdays
v Litoměřicích.

Těšíme se na vás!

V pátek 29. 9. 2023 vyhlašuje ředitel školy ředitelské volno.

Čtvrtek 28. 9. 2023 - státní svátek

4. 8. 2023 -  25. 8. 2023 od 8:30 do 13:00 hodin.

Od 25. 8. 2023 - 8:00 - 15:30 hodin.

Případně po telefonické domluvě na 416 831 225.

 

Každý rok se účastníme této mezinárodní soutěže v angličtině, ani tento rok nebyl výjimkou.

Do soutěže se zapojilo 702 škol z celého světa, takže konkurence byla veliká a angličtina na velmi vysoké úrovni. Naši studenti dosáhli skvělých výsledků, ale to není až tak důležité, ctíme totiž pravidlo: I cesta je cíl! Žijte angličtinu, neučte se ji.

Kateřina Nováková, vyučující ANJ

25. 1. 2023 (středa) - ukončení a zápis klasifikace

26. 1. 2023 (čtvrtek) - klasifikační porada

31. 1. 2023 (úterý) - vysvědčení

3. 2. 2023 (pátek) - pololetní prázdniny

Škola založena roku 1864

V roce 2024 slaví škola 160 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.