Copyright 2023 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Každý rok se účastníme této mezinárodní soutěže v angličtině, ani tento rok nebyl výjimkou.

Do soutěže se zapojilo 702 škol z celého světa, takže konkurence byla veliká a angličtina na velmi vysoké úrovni. Naši studenti dosáhli skvělých výsledků, ale to není až tak důležité, ctíme totiž pravidlo: I cesta je cíl! Žijte angličtinu, neučte se ji.

Kateřina Nováková, vyučující ANJ

25. 1. 2023 (středa) - ukončení a zápis klasifikace

26. 1. 2023 (čtvrtek) - klasifikační porada

31. 1. 2023 (úterý) - vysvědčení

3. 2. 2023 (pátek) - pololetní prázdniny

Naše třída 2.E se v úterý pod vedením třídní učitelky Petry Kratochvílové, která je zároveň naší učitelkou němčiny, vydala do Drážďan na vánoční trhy. Navštívili jsme Striezelmarkt - Vánočkový či Pletencový trh, který je nejstarším vánočním trhem v Německu. Nasávali jsme vánoční atmosféru krásně vyzdobeného náměstí a někteří odvážnější z nás si vyzkoušeli své znalosti němčiny v praxi. Obešli jsme všechny stánky, ochutnali speciality, jakými jsou Bratwurst, Currywurst či jiné dobroty.

Myslím si, že tyto akce přispívají k budování vztahů ve třídě a stmelení kolektivu. Byl to moc povedený výlet a návštěvu místních trhů vřele doporučuji.

František Janovský, 2. E

Na konci listopadu se žáci ekonomického lycea a oboru agropodnikání zúčastnili sedmého ročníku Ekonomické olympiády. Jde o mezinárodní soutěž ve znalostech ekonomie a financí, která je určena žákům středních škol a vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT.

Letošního ročníku se zúčastnilo přes 29 tisíc studentů z více než 500 středních škol. Soutěž proběhla v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a dalších zemích. Do krajského kola postoupilo celkem 105 žáků z Ústeckého kraje, mezi nimi i Sandra Fialková ze třídy 3. E. Srdečně Sandře gratulujeme a přejeme jí hodně štěstí v krajském kole, které se bude konat 26. ledna 2023.

Ing. Karin Černá

V pátek 18. listopadu 2022 budou mít žáci a studenti ředitelské volno.

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.