Copyright 2018 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Už po jedenácté se do Masarykova kulturního domu v Mělníku sjeli zástupci tří desítek středních škol z Mělnicka i blízkého okolí, aby tam žákům osmých a devátých tříd představili studijní obory, které jejich školy nabízejí.

Jedním z prezentujících byla i VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem, která představila své studijní obory a zároveň zde prezentovala i Fotbalovou farmu. 

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola Roudnice nad Labem se prezentovala na veletrhu středních škol a firem s názvem Techdays 2017, který se konal od 4. 10. do 6. 10. 2017 v areálu Výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích.

Dne 16.6.2017 třída 1.E absolvovala prohlídku města Roudnice poněkud netradičně, neboť jsme si zahráli na průvodce. V družstvech jsme vytvořili anglický průvodcovský text, informace o nejvýznamnějších památkách a i pár soutěžních otázek.

Dne 19.6.2017 se třídy 1.A a 1.D zúčastnily projektového dne v rámci výuky anglického jazyka. Studenti měli za úkol anglicky popsat trasu vedoucí od školy přes rozhlednu, galerii, kostel až po povodí. Byli rozděleni na skupiny a každá skupina musela krátce popsat památky na trase a také si připravit otázky, na které pak ostatní hledali odpovědi . Počasí nám přálo, takže jsme strávili přijemný den a zároveň si obohatili anglickou slovní zásobu. Barbora Černá

 

Dne 7. 6. 2017 jsme v rámci výuky SPV navštívili zámek v Roudnici nad Labem, kde se konal Týden přírody a myslivosti. Prohlédli jsme si zde výstavu trofejí a shozů zvěře ulovené v okrese Litoměřice. Výstava se nám všem moc líbila. 

Holmanová, 2.A

 

25. 5. 2017 proběhlo v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem slavnostní předávání ocenění vítězům soutěže „Roudnice historická“. Ti, kteří uspěli v jednotlivých kategoriích, pak představili publiku své práce, popř. zarecitovali.

Dne 15.5.2017 třídy 1.D a 3.A navštívily město Most.  Na Velké scéně Městského divadla shlédli studenti komedii Charleyova teta v režii Milana Schejbala. Je to jedna z nejlepších komedií všech dob a i my jsme se velmi bavili. Barbora Černá

 

Na začátku posledního květnového týdne se skupina studentů ze třídy 2. E. vypravila do Prahy, aby se z Masarykova nádraží vydala kolem Obecního domu, přes Staroměstské náměstí, oklikou okolo Rudolfína a Karlova mostu až na Petřín poznat, jak se hledají jedinečné lanýže a také způsob výcviku psího hledače těchto luxusních hub.

Stalo se již téměř tradicí navštívit výstaviště v Lysé nad Labem v době konání této výstavy.

V pátek 12. května se dívky z naší školy zúčastnily volejbalového turnaje na koupališti v Litoměřicích.

Na konci dubna jsme odjeli na studijní pobyt do Londýna.

 

Dne 16. 5. 2017 nám byly oficiálně předány panem ředitelem a paní zástupkyní certifikáty ze zkoušky ENTER. Úspěšnost byla 100%.

Dne 10. 4. 2017 jsme byli v rámci předmětu  společenských věd na Velikonoční výstavě v roudnické knihovně. Za symbolické ceny jsme mohli koupit třeba perníčky, kraslice nebo výrobky ze dřeva či keramiky. Mohli jsme také ochutnat velikonoční speciality a seznámit se s technikami zdobení vajec a některými velikonočními zvyky na Podřipsku.

Napsala Tereza Toniová, 2.E

 

Žáci maturitních ročníků vyslechli přednášku Ireny Levkové z Úřadu práce v Litoměřicích, na téma „ Služby ÚP pro veřejnost - příprava na vstup do zaměstnání“. Součástí přednášky bylo například: jak psát životopis, co si připravit a jak se chovat na pohovoru a nabídky volných míst v ČR i v zahraničí. Studenti se dozvěděli spoustu důležitých informací pro jejich budoucí uplatnění. Přednášku hodnotili velmi pozitivně. Snad se na trhu práce neztratí. 

V úterý 25. 4. 2017 se naši žáci zúčastnili 1. ročníku soutěže oblastního kola Ústeckého a Libereckého kraje Jízdy zručnosti 2017, kterou pořádalo Gymnázium a SOŠ Podbořany. Jízda zručnosti se prováděla traktorem Zetor 5211 s traktorovým přívěsem 5t. Prvky jízdy byly např.: přejezd lávky pravým předním kolem, pravoúhlá zatáčka, zacouvání s přívěsem, slalom a další.

Předseda občanského sdružení „ZaPS – Zábavné a Preventivní Soutěže“, pan Zdeněk Zaorálek,  uskutečnil   pro studenty 1. a 2. ročníků přednášku o kyberšikaně , ve druhé části programu pak předvedl psa Sorbona, který je jednak vzorně vycvičený, jednak umí hrát fotbal, což si vyzkoušeli i sami studenti. 

V úterý 21. 2. 2017 se třídy 1. E a 2. E vydaly na exkurzi. Její náplní bylo divadelní představení v Divadle Karla Hynka Máchy. Vršovické divadlo Mana se zde představilo s komedií Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. Příběh se odehrává v Padově, kde žije bohatý kupec Minola, který chce provdat nejdříve svou starší dceru a pak teprve mladší, aby starší nezůstala na ocet. Provdat  Kateřinu však není lehká věc, neboť  je ostrá jako břitva…

Znalost dějin patří k všeobecnému vzdělání. Proto jsme ve středu 15. 3. 2017 navštívili galerii v Roudnici nad Labem, kde byla zahájena výstava moderního umění War Zone.

V pondělí 13. března se třída 2. E v doprovodu Mgr. Jany Švecové vydala za kulturou. V roudnické galerii se už od února 2017 koná netradiční výstava nekonvenčních umělců Pavla Kopřivy a Jiřího Černického. Hlavním tématem celé expozice jsou válečné zóny v průřezu dějin. Výstava nechce dokumentovat historický průběh válečných konfliktů, ale přiblížit návštěvníkům pocity a emoce přímých účastníků války a zachytit atmosféru této složité doby. Zcela originální výstava, která potrvá do 16. dubna, určitě stojí za zhlédnutí. Alžběta Krejná, 2. E

 

V úterý 21. 02. 2017 jsme jeli do Litoměřic na exkurzi, abychom si rozšířili vědomosti ze světové literatury, umění a přírodních věd.

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.