Ve čtvrtek 29. října se třída 4. A vydala na projektový den pod dozorem učitelek Jany Švecové a Jitky Floriánové.

Akce probíhala v Praze, kde byla připravena prezentace o holocaustu, předsudcích a

utlačování určitých skupin obyvatelstva během 2. světové války. Součástí prezentace byla i poznávací hra, při níž nám byly dány fotografie lidí, kteří byli hlavními aktéry osudů té doby. Naším úkolem bylo odhadnout jejich příběh.

Po prezentaci a hře jsme navštívili Židovské muzeum, kde nás průvodkyně provedla a poučila o událostech 2. světové války. Následně jsme přešli na Starý židovský hřbitov, návštěva byla opět spojena s přednáškou.

Exkurzi jsme završili návštěvou Maiselovy synagogy.

Aneta Matková a Petr Kotěra, 4. A